Emine Şenyaşar hakim karşısına çıkacak

Emine Şenyaşar'ın AKP'li İbrahim Halil Yıldız'a "hakaret" iddiasıyla hakim karşısına çıkacağını belirten Ferit Şenyaşar, “Annem suçlamaları kabul edecek ve en üst seviyeden cezalandırılmayı talep edecek” dedi.

Emine Şenyaşar hakim karşısına çıkacak

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde adalet talebiyle başlattığı Adalet Nöbeti, 249’uncu gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a "hakaret" ettiği gerekçesiyle saat 14.00’da Urfa 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. 

Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte kesintisiz Adalet Nönbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, “AKP iktidarında her gün yeni bir hukuksuzluk tarihe geçiyor. Bugün annenin duruşması var. Bugün hakim karşısına çıkacak ve ifade verecek” dedi. 

‘FAİLLERİN İFADESİ NEDEN ALINMIYOR?’ 

Suruç Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen katliamın annesinin gözleri önünde yaşandığını hatırlatan Şenyaşar, “Annem her gün burada ağlıyor, ağıtlar yakıyor. Hastanede kimin katliam yaptığını teşhis etti. Olay üzerinden 3 yıl 5 ay geçti. Tek bir tutuklu yok. Annem ağır psikolojik tedavi ilaçları kullanıyor. Ne söylediğini hatırlamıyor. Annenin yaşadıkları karşısında söyledikleri üzerine savcılar bir suç bulduysa annem o suçu kabul edecek ve en üst seviyeden cezalandırılmayı talep edecek. Buna karşı annemin gözleri önünde katledilen 3 insan ile ilgili niye kimsenin ifadesi alınmıyor? Bu mu hukuk? Savcıların gücü anneme mi yetiyor? Katliamı yapanlar milletvekilinin kontrolünde olduğu için kimse elini taşın altına koymuyor. Savcıların iradeleri tamamen ellerinden alınmış, zulüm devam ettiriliyor” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER