‘Emine Şenyaşar 325 gündür şiddete maruz kalıyor’

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, bir kadının 325 gündür herkesin gözü önünde maruz kaldığı şiddete direndiğini belirterek, “Kadına şiddet insanlığa karşı şiddettir. Bu şiddete derhal son verin” dedi.

‘Emine Şenyaşar 325 gündür şiddete maruz kalıyor’

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 325’inci gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle bugün adliye binası önüne gelmeyerek, Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti sürdürdü. Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbeti başlattı.

AİLE MESAJ PAYLAŞTI

Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabından Kadın Meclisleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları’nın hesaplarını etiketleyerek, “Şiddetin birçok çeşidi var, bunlardan biride ‘Adaletsizlik.’ Urfa'da bir kadın (Emine Şenyaşar) 325 gündür herkesin gözü önünde maruz kaldığı şiddete direniyor. Kadına şiddet insanlığa karşı şiddettir. Bu şiddete derhal son verin” mesajı paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER