Emine Şenyaşar 13’üncü kez ifade verdi

Şenyaşar ailesi, Adalet Nöbeti’nde taşıdıkları katledilen yakınlarının fotoğrafları nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Emine Şenyaşar 13’üncü kez ifade verdi

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021 tarihinde Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 330'uncu gününe girdi. 

Şenyaşar ailesine yönelik baskı da sürüyor. Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, bir kez daha Suruç Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadeye çağrıldı. Anne ve oğlu dün nöbet sonrası avukatları eşliğinde savcıya ifade verdi. 

KATLEDİLENLERİN FOTOĞRAFI SORULDU 

İfadede anne ve oğluna Adalet Nöbeti’nin 239’uncu günü olan 2 Kasım 2021 tarihinde Urfa Adliyesi önünde beklerken yaşamını yitiren Adil, Celal ve Esvet Şenyaşar’ın fotoğraflarının olduğu dövizler soruldu. Şenyaşar ailesinin, eylemleri ile 2911 Sayılı Kanunun 22’nci Maddesi’ne (Gösteri ve Yürüyüş Kanunu) muhalefet ettikleri belirtildi. Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, ifadelerinde bir kez daha adaletin sağlanmasını isteyerek, isnat edilen suçlamaları kabul etmediklerini söyledi. İfadelerin ardından anne ve oğlu serbest bırakıldı.

Adalet Nöbeti boyunca 330 günde Emine Şenyaşar 13 kez, oğlu Ferit Şenyaşar ise 4 kez ifade verdi. Aile, bugün de Suruç'ta ki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbet eylemini başlattı.  

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER