Elnaif uyuduğu sırada ırkçı bir gurup tarafından katledildi

Suriyeli mülteci Naif Elnaif’in, aynı mahallede oturan 8 kişilik ırkçı bir grup tarafından uyuduğu sırada katledildiği öğrenildi.

Elnaif uyuduğu sırada ırkçı bir gurup tarafından katledildi

Türkiye’ye bir yıl önce gelen ve bir karton firmasında çalışan 19 yaşındaki Suriyeli mülteci Naif Elnaif, İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde kaldığı evde 8 kişilik ırkçı bir grup tarafından katledildi.   

Dün gece saat 02.00 sıralarında gerçekleşen olayda, grubun binaya girdikten sonra güvenlik kameralarını kırdığı belirtildi. Daha sonra odaya giren ırkçı grubun üzerinde silah ve bıçak olduğu belirtildi. Odada bulunan göçmenleri tehdit eden grubun, daha sonra Elnaif’in de aralarında olduğu 3 kişinin bulunduğu başka bir odaya girdiği kaydedildi.  

UYUDUĞU SIRADA KATLEDİLDİ

Grubun içinde yer alan bir kişinin, uyuduğu sırada Elnaif’i katlettiği belirtildi. Elnaif’in katledildiği yatağında ise kan izleri bulundu. Irkçı grubun Elinaif'in üzerindeki para ve telefonu da almadığı aktarıldı. 

Olay anında evde bulunan diğer mülteciler, ırkçı grubun mahallede oturan kişiler olduğu yönünde beyanda bulundu. Elnaif’in cenazesi, ailesinin bulunduğu Suriye’ye gönderilecek.(İstanbul/MA)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER