‘Duşakabine girilmiyor’ diyen depremzedeye AKP’li Başkan yanıtı: ‘Önceki evinde duşakabin mi vardı?’

AKP’li Şerifoğulları, TOKİ konutlarındaki duşakabinin küçük olmasından yakınan bir depremzedeye, "Senin duşakabinin mi vardı önceki evinde?" diye sordu.

‘Duşakabine girilmiyor’ diyen depremzedeye AKP’li Başkan yanıtı: ‘Önceki evinde duşakabin mi vardı?’

Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yapılan TOKİ konutlarını incelemek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Murat Kurum Elazığ’a geldi.

Gazete Duvar Muhabiri Ardıl Batmaz, depremzedelerin AKP’li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na tepki gösterdiği anları çekerken darp edildi. Sözcü’den Evren Demirtaş’ın haberine göre gazeteci Ardıl Batmaz, vatandaşların Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yapmış oldukları şikayetleri görüntülediği esnada belediye başkanının korumaları tarafından engellenerek, darp edildi.

VATANDAŞIN TEPKİSİNİ ÇEKEN GAZETECİYE: ‘ONU BİR İNDİR’

Uğradığı darp ve engelleme sonrası şikayette bulunan Batmaz, dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Sayın İçişleri Bakanı ve Çevre Şehircilik Bakanımızın ilimize ziyaretleri nedeniyle haber takibi yapıyordum. Mustafapaşa Mahallesi TOKİ’lerinde vatandaşların Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na şikayetlerini haber yapma amaçlı kayıt altına alırken ismini bilmediğim korumaları olduğu tahmin ettiğim sivil giyimli erkek şahıslar tarafından görüntü almam engellenmeye çalışıldı. Basın kartım soruldu, kendilerine basın kartımı göstermeme rağmen görüntü almamı engellemeye devam ettiler. Kayıt almaya devam ederken Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bana hitaben, ‘dostum onu bir indir, dostum indir’ demesi üzerine belediye başkanına gazeteci olduğumu beyan ettim. Buna karşın belediye başkanı ‘banane kardeşim’ diyerek beni hedef gösterdi.

‘ŞİKAYETÇİYİM’

“Bunun üzerine korumaları olduklarını tahmin ettiğim şahıslar üzerime geldiler. Görüntü almamı engellediler, sağ elimi büküp iterek sürüklemeye başladılar. Sivil giyimli iki kişi beni alandan alıp başka bir ara sokağa götürdü. Sonra üç-dört tane daha sivil giyimli şahıs geldi. Burada darp edilecekken bir polis memuru gelip müdahale etti. Daha sonra şahıslar da ayrıldı. İtme sırasında boyun ve karın bölgemde tırnak izleri oluştu. Olaya ilişkin telefonumdaki görüntüleri tahkikat dosyasına eklenmek üzere rızam ile teslim etmek istiyorum. Gazeteci olmama rağmen beni hedef gösteren Elazığ Belediye Başkanı ile beni darp edip basın özgürlüğümü kısıtlayan açık kimliklerini bilmediğim kişilerden davacı ve şikayetçiyim.”

‘SENİN DUŞAKABİNİN Mİ VARDI?’

Batmaz’ın görüntülemeye çalıştığı AKP’li başkan Şerifoğulları bu sırada TOKİ konutları yakınan depremzedelere bir diyalog yaşadı. Vatandaşlar duşakabinin küçük olmasından yakınırken, AKP’li başkanın yanıtı “Senin duşakabinin mi vardı önceki evinde?” oldu.

O diyalog şöyle:

Depremzede: Duşakabine girilmiyor.

AKP’li başkan: Senin duşakabinin mi vardı önceki evinde?

Depremzede: Vardı, vallahi vardı.

Depremzede: Ne ödeyeceğimi bilmiyorum.

AKP’li başkan: Bakanımız büyük bir müjde verdi, buna dua etmezsiniz zaten hiçbir şeye dua etmezsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER