DSP itiraz etmişti: AYM, SES Partisi’nin logosunu iptal etti

nayasa Mahkemesi, DSP'nin itirazı üzerine Ayhan Bilgen'in kurduğu SES Partisi'nin logosunun iptaline karar verdi.

DSP itiraz etmişti: AYM, SES Partisi’nin logosunu iptal etti

Ayhan Bilgen öncülüğünde kurulan Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Parti) parti logosu olarak ağzında zeytin dalı taşıyan güvercin figürünü kullanmıştı. Ancak Demokratik Sol Parti (DSP) güvercin sembolünün kendilerine ait olduğunu savunarak Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurmuştu. AYM, DSP’yi haklı bulak SES Partisi’nin logosunun iptaline karar verdi.

Gazeteci Alican Uludağ’ın twitter hesabından duyurduğu özel habere göre; Anayasa Mahkemesi, DSP’nin itirazı üzerine Ayhan Bilgen’in kurduğu SES Partisi’nin ambleminin iptaline karar verdi.

Tartışmalar üzerine Bilgen, sorunun diyalogla çözülmesini istediklerini belirterek, gerekirse amblem değişikliğine gidebileceklerini açıklamıştı. Bilgen, bu noktada anka kuşunu kullanabileceklerini de söylemişti. Yakın zamanda Büyük Kurultay’ı toplayacak olan partinin logosu bu kurultayda değiştirilecek. Bu süreçte kurucular kurulu yeni logo için tartışmalar yapacak ve bir karar verecek.

Ayhan Bilgen’in ‘Neden olmasın” dediği anka kuşu ise eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır’ın kurduğu Milli Yol Partisi’nin kullandığı sembol olduğu ortaya çıkmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER