Doktorlar için ‘Sen olsan öldürmez misin’ diyen imam açığa alındı

Konya'da doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesi sonrası sağlıkçıların başlattığı iş bırakma eylemini hedef alarak hutbeden "Sen olsan öldürmez misin, dövmez misin, sözmez misin" diyen cami imamının açığa alındığı duyuruldu.

Doktorlar için ‘Sen olsan öldürmez misin’ diyen imam açığa alındı

Konya’da doktor Ekrem Karakaya’nın hastanede öldürülmesinin ardından iş bırakan sağlıkçıları hedef alan imam, “Sen olsan öldürmez misin?” diyerek büyük tepki çekmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı o imamı görevden alırken, valilik ve savcılık soruşturmalarının devam ettiği öğrenildi.

Konya’da cuma hutbesinde, eylem yapan doktorlar ve sağlık hizmetine ilişkin ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan imamın açığa alındığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, 8 Temmuz’da medyaya yansıyan, doktorlara ve sağlık hizmetine yönelik ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan imam A.G. açığa alındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Konya Valiliğinin soruşturmayı sürdürdüğü öğrenildi.

İMAM DOKTORLAR İÇİN NE DEMİŞTİ? 

İmam hutbede şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Günlük iğne yaptıracak, serum alacak adam var, tedavi olacak adam var. Bu kadar fırsatçılığa da gerek yok. Bu neyi getirir? Doktorların daha fazla öldürülmesini getirir. Bu tahriktir. Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetlerini. Televizyonlarda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Bu neyi getirir yani? Vardın, hastaneden boş döndün. İğne yaptıracaksın, oğlun ölecek evinde. Doktor da dedi git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin, dövmez misin, sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim. Kimse istemez bir doktorumuz öldürülsün, polisimiz askerimiz şehit olsun. Ama devlette devamlılık esası var.”

BAKAN KOCA “DEVREYE GİRERİZ” DEMİŞTİ 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Konya’da doktorları hedef gösteren imam için Diyanet İşleri Başkanı ve valiyle görüştüğünü belirterek, “Gereğinin yapıldığı konusunda şüphe duyarsak devreye gireriz” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER