Diyarbakır’da korona şüphesiyle tedavi gören hasta sayısı artıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da Kovid-19 şüphesiyle hastanelerde tedavi edilen hasta sayısı artıyor.

Diyarbakır’da korona şüphesiyle tedavi gören hasta sayısı artıyor

Diyarbakır’da Koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklı hastanede tedavi altına alınanların sayısı artıyor. Kent genelindeki hastanelerde, şimdiye kadar 24 pozitif, 12’si yoğun bakım olmak üzere 123 hasta Kovid-19 salgınıyla tedavi gördüğü öğrenildi. İtalya’ya giden bir TIR şoförünün ise yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle gittiği Hani Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Kentte şimdiye kadar Kovid-19 testi pozitif 2 hastanın olduğu toplam 26 kişinin hastanelerden taburcu olduğu belirtildi. 

Kentteki hastanelerde çalışan sağlık emekçilerinin tam koruyucu ekipmanlarının eksikliğinin hala sürdüğü bildirildi.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde ise dün 71 yaşındaki bir kadının rahatsızlanması üzerine eve 112 sağlık  ekibi sevk edildi. Tam koruyucu ekipmansız bir şekilde ambulansa alınan hasta, Diyarbakır’da özel bir hastaneye getirildi. Sağlık emekçilerinin ambulans içerisinde yaptığı muayenede, hastada yüksek ateş ve solunum yetersizliğinin olduğu tespit edildi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI KARANTİNAYA ALINDI

Yolda kalbi duran hastaya müdahale eden sağlık çalışanları, hastayı yaşama döndürdüğü, ancak getirildiği hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi. Hastanın durumuna ilişkin Sağlık Müdürlüğü’nün bilgilendirilmesi üzerine, ambulansın dezenfekte edildiği ve sağlık çalışanlarının da evlerine gönderilerek 12 günlük karantina izni verildiği aktarıldı. 

Kentte, şu ana kadar Kovid-19 tanısı konulan 4 hasta, salgın şüphesiyle bir kişi olmak üzere 5 hasta yaşamını yitirdi. (Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER