Dinar Köprüsü’nden ‘Gülistan Doku nerede’ diye soruldu

HDP’li Meral Danış Beştaş, 609 gündür bulunamayan Gülistan Doku’yu ısrarla sormaya devam edeceklerini belirterek, “Gülistan Doku’yu bulmak zorundalar” dedi.

Dinar Köprüsü’nden ‘Gülistan Doku nerede’ diye soruldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve HDP Dersim İl Eşbaşkanları ile yöneticilerinin aralarında bulunduğu partililer, 609 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için son görüldüğü belirtilen Dinar Köprüsü’nde açıklama yaptı.

SORUŞTURMAYA DİKKAT ÇEKTİ

Açıklamada konuşan Beştaş, Gülistan Doku soruşturmasındaki eksikliklere dikkat çekerek, durumun kabul edilemez olduğunu kaydetti. Dersim’in dört bir tarafında kameraların olduğuna işaret eden Beştaş, “Üniversite öğrencisi genç bir kadının gün ortasında kaybolması ve bulunmamasının hiçbir açıklaması olamaz. Şuan bulunduğumuz yeri de birçok kamera görüyor. Kampüste bulunan mobese kameralarının olay günü çalışmadığı belirtiliyor. Bu kameralarla ilgili tarihi bir gerçek var. Ne zaman bir cinayet, bir suç özellikle de faili korunmaya çalışıldığında, kameralar nedense bozuk oluyor, kaydedilen bölüm kaybettiriliyor? Gülistan Doku olayından dünden bugüne tek bir tutuklama dahi yok” dedi.

‘SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

“Bu coğrafyada insanların kaybolmadığını, kaybettirildiğini biliyoruz” diyen Beştaş, “Gülistan Doku’yu bulmak zorundalar. Gülistan Doku’yu unutturamayacaklar. ‘Gülistan Doku nerede?’ diye sormaya devam edeceğiz” diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER