DEVA Partisi'nden Süleyman Soylu'ya istifa çağrısı: Bizzat itiraf ediyor

GÜNDEM-'İçişleri Bakanı demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla tezat içerisindedir.'

DEVA Partisi'nden Süleyman Soylu'ya istifa çağrısı: Bizzat itiraf ediyor
banner537

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı'nı hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya DEVA Partisi’nden istifa çağrısı geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, "Bakan, Anayasa Mahkemesi Başkanına araba ile kendi ülkesinde tek başına yolculuk yapabilmenin,bisikletle işe gelip gidebilmenin ne kadar tehlikeli olduğunu bizzat itiraf ediyor" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AYM Başkanı Zühtü Arslan’a Yüksek Mahkeme’nin şehirler arası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunu iptal etmesi gerekçesiyle hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu istifa çağırdı.

Soylu'nun sözlerini eleştiren Yeneroğlu,sosyal medya hesabından Anayasa’da yer alan, "Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz" sözünü hatırlatıp, "Ciddiye almıyor olsa da buna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dahildir" diye yazdı.

'İÇİŞLERİ bAKANI HUKUK DEVLETİNİN BÜTÜN UNSURLARIYLA TEZAT İÇERİSİNDEDİR'

Yeneroğlu, şunları kaydetti:

"4 yıldır içişlerinden sorumlu Bakan, Anayasa Mahkemesi Başkanına araba ile kendi ülkesinde tek başına yolculuk yapabilmenin,bisikletle işe gelip gidebilmenin ne kadar tehlikeli olduğunu bizzat itiraf ediyor. Birisi ona bundan kendisinin sorumlu olduğunu hatırlatabilir mi acaba? İşkence ve kötü muameleye onay veren, AYM Başkanı’nı hedef alan, görev alanı olan cadde ve sokaklardaysa güvenlik zaafiyeti olduğu ikrarında bulunan İçişleri Bakanı demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla tezat içerisindedir. İçişleri Bakanı’nı istifaya davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER