Demirtaş’tan ‘derhal seçim’ çağrısı

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, derhal seçim çağrısı yaparak ‘Aydınlık yarınları için el ele vermeyi başarmış bir halkı kimse durduramaz’ dedi.

Demirtaş’tan ‘derhal seçim’ çağrısı

Halkların Demokratik Partisi’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘derhal seçim’ çağrısında bulundu.

Twitter hesabından FOX TV’nin sabah kuşağı programı olan Çalar Saat’in sunucusu İsmail Küçükkaya’yı etiketleyerek bir açıklamada bulunan Demirtaş, halkı küçümseyen siyasetçileri eleştirdi.

Dikkat çeken bir mesaj veren Demirtaş “Halkın olup biteni anlamadığını zannedip halkı küçümseyenler siyaset sahnesinden silinip gidecekler. Hele ki bir halk, aydınlık yarınları için el ele vermeyi başarmışsa o halkı kimse durduramaz” diye yazdı. Demirtaş, sözlerinin devamında ‘derhal seçim’ çağrısı yaptı.

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“Günaydın değerli İsmail Küçükkaya. Fox ailesine ve tüm izleyicilere selamlar. Halkın olup biteni anlamadığını zannedip halkı küçümseyenler siyaset sahnesinden silinip gidecekler. Hele ki bir halk, aydınlık yarınları için el ele vermeyi başarmışsa o halkı kimse durduramaz. Zam var, zulüm var ama umut da var, çözüm de var. Hemen seçim derhal seçim."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER