Demirtaş’tan 1 Mayıs çağrısı: ‘Düzeni kimin değiştireceğini herkes görsün’

Selahattin Demirtaş, 1 Mayıs için vatandaşları kutlama alanlarına çağırarak, "Meydanları öylesine dolduralım ki bu düzeni kimin değiştireceğini herkes görsün" dedi.

Demirtaş’tan 1 Mayıs çağrısı: ‘Düzeni kimin değiştireceğini herkes görsün’

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabındaki paylaşımında Demirtaş, “İşsizliğe, yoksulluğa, zamlara ve zulme karşı” herkesi alanlara çağırdı.

Demirtaş’ın Twitter hesabındaki paylaşımı şöyle: “İşsizliğe, yoksulluğa, zamlara ve zulme karşı bu yıl 1 Mayıs meydanlarını öylesine dolduralım ki bu düzeni kimin değiştireceğini herkes görsün. Yaşasın 1 Mayıs! Bijî 1’ê Gulanê! Weş bo 1’ê Gulane!”

Selahattin Demirtaş, daha önce de 21 Mart’ta kutlanan Newroz için sosyal medya hesaplarından vatandaşları mitinglere davet eden çağrılar yapmıştı.

1 Mayıs için siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları hazırlıklarını sürdürüyor. İstanbul’da 1 Mayıs işçi bayramı için kutlamanın adresi Maltepe Meydanı olarak belirlenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER