Demirtaş: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil HDP’liler belirleyecek

HDP’nin kapatılma kararına fotoğraflı paylaşım ile tepki gösteren HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek” dedi.

Demirtaş: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil HDP’liler belirleyecek

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP’ye yönelik parti kapatma kararına ve HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesine ilişkin twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımlarında fotoğraflara da yer veren Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

“1-Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor.

2- Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız.

3-Kapatmak istedikleri HDP budur.

4-Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur:

5-Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir:

6- Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız.

7- Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER