Demirtaş'ın avukatından HDP'ye toplu istifa çağrısı

HDP’nin cezaevinde bulunan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman’dan HDP’ye toplu istifa çağrısı geldi.

Demirtaş'ın avukatından HDP'ye toplu istifa çağrısı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından 20 belediyesine kayyum atanan HDP’de, başta görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanı Selçuk Mızraklı olmak üzere çok sayıda belediye eşbaşkanı gözaltına alınmıştı.

Tarafsız Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, HDP’li siyasetçilere yönelik gözaltılar devam ederken Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, HDP’nin fiilen tasfiye edildiğini söyledi.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Karaman, “Fiilen tasfiye edilen/edilmek istenen bir HDP var. HDP’nin elinde ise toplu istifa ederek ara seçim ile hodri meydan deme imkânı var. TMM istifaları kabul eder ve ara seçim olursa ne ala: Yeni bir çıkış olabilir. Kabul etmezse, iktidarın tasfiye politikası ifşa olur” ifadelerini kullandı.

Karaman, bir takipçisinin “Sanki toplu istifa zamanı” yönündeki mesajına da “Siyasal varlık, TBMM’de bulunmayla sağlanmadı, sağlanamaz. Politika üretiminin yegane merkezi Meclis değildir. Bilakis, bu koşullarda Mecliste bulunma, HDP’nin politika üretiminden ziyade, iktidarın meşruiyetininin tahkim aracı haline gelmiş durumda. Bir şey yapmalı, yapılmalı” yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih polat
Salih polat - 9 ay Önce

Artık sözün bittiği yer dir, Siyaset t e diyalog farklı görüş e seçmen iradesine tahamul edilemiyor sa ,yapılması gereken toplu istifa lar yerinde bir karar olur.

Mehmet aydin
Mehmet aydin - 9 ay Önce

Evet istifa cekilme tam zamani

MustafaBars
MustafaBars - 9 ay Önce

BenceistifaEtmeyipSonunaKadarMucadeleEtmekDahaUygunduriktidarinAmaciniyerineGetirmisOlursun

SIRADAKİ HABER