DBP: Bayram barış ve özgürlüğe vesile olsun

DİYARBAKIR - Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan DBP, bayramın barış, adalet, eşitlik ve özgürlük getirmesi temennisinde bulundu.

DBP: Bayram barış ve özgürlüğe vesile olsun
banner537

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Kürtçe ve Türkçe yayınlanan mesajda, Kurban Bayramı’nın barış, adalet ve özgürlük getirmesi temennisinde bulundu. 

‘ÖZGÜRLÜĞE VE BARIŞA VESİLE OLSUN’

DBP’nin bayram mesajında şu ifadeler yer aldı: "Adanmışlığın umut ile harmanlanıp yeniden yaşama ve özgürlüğe dönüşmesinin sembolü olan bir Kurban Bayramı’nı daha karşılamaktayız. Egemenler tarafından barışın, hoşgörünün ve birlikteliğin ortadan kalktığı, savaşın, kan ve gözyaşının hakim kılınmaya çalışıldığı böylesi zorlu bir süreçte başta coğrafyamız olmak üzere, tüm dünyada ormanların yakıldığı, insanlığın ortak değeri olan halkların tarihlerinin silinip yok edilmek istendiği, kadınlar ve çocuklara pervasızca saldırılar yapıldığı, dünyanın kocaman bir halklar hapishanesine çevrilmek istendiği bu günlerde bizler ezilenler ve ötekiler olarak tüm bu olumsuzluklara rağmen gökyüzümüzü griye boyamaya çalışanlara inat, umudu kuşanıp, yaşamı gökkuşağına çevireceğimizin inancını taşımaktayız. Bu irade ve bilinçle insanlığın ortak değerlerine sahip çıkarak, direnişle ve mücadeleyle,  bayramları; ilk filizlendiği temeller üzerine inşa etmeyi ve bu şekilde kutlamayı başaracağız. Kurban Bayramı’nın başta coğrafyamız olmak üzere tüm dünyaya; barış, adalet, eşitlik ve özgürlük getirmesini temenni ediyor, başta zindanlardaki tutsak yoldaşlarımız olmak üzere, mücadele eden kadınlar, gençler ve inançlı tüm halkların Kurban Bayramı’nı kutlar, barışa ve özgürlüğe vesile olmasını dileriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER