Çok sayıda HDP’li yönetici gözaltına alındı

Kocaeli, İstanbul ve Manisa'da düzenlenen ev baskınlarında çok sayıda HDP’li gözaltına alındı.

Çok sayıda HDP’li yönetici gözaltına alındı

Kocaeli, İstanbul ve Manisa'da düzenlenen ev baskınlarında çok sayıda HDP’li yönetici gözaltına alındı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli il ve ilçe yöneticilerinin evlerine sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Düzenlenen operasyonda HDP Darıca İlçe Eşbaşkanı Erkan şık, Dilovası İlçe Eşbaşkanı Kadir Demir, Gebze İlçe Eşbaşkanı Menderes Yıldız, il yöneticisi Deniz Atalay, Kadir Daşdemir, Darıca Belediye Meclis üyesi Erol Ada, parti üyeleri Arif Demirkaya ve Seyyat Kaya gözaltına alındı.

İSTANBUL

Aynı soruşturma kapsamında İstanbul’da da çok sayıda eve baskın yapıldı. İstanbul’da yapılan ev baskınlarında Kartal, Tuzla ve Sultanbeyli ilçelerinde ise Şehmuz Işık, Deniz Serhat Cihan Kavçin gözaltına alındı.

Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (ANYAKAY-DER) İstanbul’da bulunan dernek binasına dün gece saatlerinde baskın yapıldı. Derneğin kapısını kıran polisler, içeride arama yaparak eşyaları dağıttı. Derneğe ait bilgisayar ve kitaplara el konulurken, derneğin çok sayıda yönetici ve üyesi gözaltına alındı.
 
ERZURUM 

Erzurum’un Karayazı ilçesine bağlı Qeregivîj (Değirmenkaya) ve Elûcar (Ulucanlar) mahallelerinde yapılan ev baskınlarında Bahattin Karatoprak ve Evin Yılmaz gözaltına alındı. Jandarma tarafından mahalle saatlerce ablukaya alındı. Gözaltına alınan 2 kişi İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

MANİSA 

Manisa’da 9 HDP'li çeşitli gerekçelerle gözaltına alındı.

Manisa’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi 9 kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. 2018 Newroz kutlaması, sanal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan isimlerin "örgüt propagandası" yaptığı öne sürüldü. Gözaltına alınanlardan Fırat Erol ile Hediye Er emniyet ifadelerinin ardından savcılığa sevk edilerek, burada serbest bırakıldı.

Diğer 7 kişinin dosyalarına gizlilik kararı getirilirken, ifadelerinin Pazartesi alınacağı öğrenildi.(MA)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER