CHP'den zamlara tepki: Erdoğan'ın yaptığı siyasi eşkıyalığın daniskası

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, doğal gaz, elektrik, akaryakıttaki zamlara tepki gösterdi: "Milletin emeğine bir gece yarısı kumpası düzenledi. Erdoğan'ın yaptığı zam değil, siyasi eşkıyalığın alasıdır."

CHP'den zamlara tepki: Erdoğan'ın yaptığı siyasi eşkıyalığın daniskası

Doğal gaz, elektrik, akaryakıta 2021 yılının son günü zam yapıldı. CHP yöneticileri zamları, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla eleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak zamları, “Erdoğan şahsım yönetimi, hem de yeni yıla girerken, milleti zam sağanağıyla ezdi. Milletin alın terine, emeğine, cüzdanına yeni bir gece yarısı kumpası düzenledi. Erdoğan'ın yaptığı zam değil, zulümdür; ‘siyasi eşkıyalığın’ dik alasıdır” açıklaması ile değerlendirdi.

ÖZTRAK: KUMPAS DÜZENLENDİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni yılda doğal gaz, elektrik, akaryakıta yapılan zamlara tepki gösterdi. Öztrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milletin alın terine, emeğine, cüzdanına yeni bir gece yarısı kumpası düzenledi. Erdoğan'ın yaptığı zam değil, zulümdür; ‘siyasi eşkıyalığın’ dik alasıdır” dedi.

'BUNLARDA NE NASS NE VİCDAN VAR'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, "Eyyyy Faşist Muhalefet..’ Trollüğü ile Halka Palavra Anlattılar: En Kalibreli, en cibiliyetli, en sinsi zamları bu millete reva gördüler. Bunlarda ne nass, ne vicdan var: Konut doğalgaz yüzde 25; elektrik yüzde 50; motorin 1 lira 29 kuruş; benzin 61 kuruş; LPG 78 kuruş zam aldı” tepkisini gösterdi.

'SARAY İKTİDARI UMUDUN DÜŞMANI'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise tepkisini şöyle dile getirdi: “Yılın ilk gününde yeni güne değil zamlara uyandık: Elektriğe yüzde 52-153, doğalgaza yüzde 25-50 arası, vergi ve cezalara yüzde 36,20, MTV'ye yüzde 25, emlak vergisine yüzde 18,10 zam geldi. Yeni yılda umut diliyor yurttaşlarımız. Oysa Saray iktidarı umudun düşmanı.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, “Gözleri kıpır kıpır. Zamları şıkır şıkır. İnsafınız kurusun yeni yılı şimdiden zehir ettiniz. Derhal seçim Hemen seçim” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Zam zam zam! AKP, koronavirüsten daha tehlikelidir!” tepkisini gösterdi. (

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER