CHP'den Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Çakıca'ya tepki

Organize suç lideri Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, “Bu bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir” diye tepki gösterdi.

CHP'den Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Çakıca'ya tepki

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret dolu ifadelerine tepkiler sürüyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin 39 ilçe başkanı ve 14 ilçe belediye başkanı, düzenledikleri ortak basın açıklaması düzenledi.  CHP'liler, Çakıcı ile tehditler ve hakaretler karşısında sessiz kalan iktidara tepki gösterdi. 

‘MAFYA YAPILANMASINDAN MEDET UMUYOR’

Açıklama yapan Kaftancıoğlu, “Ne yazık ki dün, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir” dedi.  

‘HAREKETE GEÇİN’ ÇAĞRISI

Sözlerinin muhatabı, Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyen iktidarsızlara olduğunun altını çizen Kaftancıoğlu, “Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, ikinci yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. CHP’de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir. ‘Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Gece yarısı televizyonlara bağlanma ihtiyacı hisseden İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir” ifadelerini kullandı. 

‘SİZDEN KORKMADIK’ 

“Sizden korkmadık ki, gölgenizden korkalım” diyen Kaftancıoğlu, şöyle devam etti: “Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise hep takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz.”(İstanbul/MA)

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER