Cezaevi Efsun kitabını 'müstehcen' buldu

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Efsun kitabı, cezaevi yönetimi tarafından “müstehcen” bulunarak tutuklu Mustafa Taştan’a verilmedi.

Cezaevi Efsun kitabını 'müstehcen' buldu

Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürlüğü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı Efsun kitabını “müstehcen” buldu.

'KURUM GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE DÜŞÜRECEK'

Cezaevinde tutulan Mustafa Taştan’a gönderilen Efsun kitabına ilişkin cezaevi müdürlüğü Eğitim Kurulu Başkanlığı, kitabın Taştan’a verilmemesi yönünde karar verdi. Kurul kararında, “Yayınların içerik olarak müstehcen içeriklere sahip olmasında dolayı kurum güvenliğini tehlikeye düşürebileceğinden basılı yayının hükümlüye verilmemesine” ifadelerine yer verdi.

'KARALAMA POLİTİKASI'

Karara itiraz edeceğini belirten Taştan, gönderdiği mektubunda “Cezaevi idaresi bana gelen Efsun kitabını resmen karalayıcı ve temelsiz gerekçelerle yasak olmadığı halde vermedi. Kültür Bakanlığı bandrolü bir kitap keyfi hukuki olmayan gerekçelerle tarafıma verilmemiştir. Gerekli hukuki başvuruları yaptım ve sonuna kadar da takipçisi olacağım. Bu keyfi bir karar ve karalama politikasıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER