Camiye giren kadın ‘açım’ diye bağırdı

Burdur Ulu Cami’ye giren bir kadın, aç olduğunu söyleyerek, "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" dedi.

Burdur'da Ulu Cami’ye giren 43 yaşındaki Z.D., Cuma namazı sırasında cemaate seslenerek, "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" diye tepki gösterdi. Vaazın camiler arası merkezi sistemden yapılması nedeniyle kadının sesi tüm camilerden de duyuldu.

Sanal medya hesaplarından paylaşılan görüntüde, cemaatten bir erkek kadının yanına gelerek onu dışarı çıkarmak istedi. Z.D., çıkmak istemeyince tepkiyle karşılaştı. Cami dışına çıkarılan Z.D. burada da yoksul olduğunu ve aç olduğunu söyledi. Z.D., daha sonra camiden ayrıldı. 

Görüntünün hızla yayılmasının ardından sanal medya kullanıcıları ekonomik krize dikkat çekerek, yoksulların sesini duyurmak için farklı yöntemlere başvurduğunu ve bu durumdan iktidarın sorumlu olduğunu yazdı.  

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Gergerlioğlu, Burdur'da Cuma namazı sırasında camiye giren bir kadının "Biz açız" diye bağırmasına ait görüntülere ilişkin Burdur Valiliği tarafından yapılan "Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş" açıklamasına tepki gösterdi. Gergerlioğlu, Valiliği "Alkollü" deyip kurtulmaya çalışmış" diyerek eleştirdi.

Camiye girip "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" diyen kadın hakkında Burdur Valiliği açıklama yaptı. HDP'li Gergerlioğlu, Valiliğin açıklamasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

‘İNANDIĞIM DİN BU DEĞİL’

Gergerlioğlu paylaşımına şu notu düştü:

"@Burdurvalilik "alkollü" deyip kurtulmaya çalışmış!! Camide açlığını haykıran kadın doğruyu söyledi, İmam, Allah'ın ayetini okuyarak onu susturmaya çalıştı! Benim inandığım din, bu değil! Hz. Ömer camide kendisini eleştiren kadını haklı bulmuş, ondan özür dilemişti. Ya şimdi?"

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER