Bilgen: Kayyım atamayı düşünenler Rus askeri valisinin hatıralarını okusunlar

Gözaltında bulunan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, zehirlenmesinin ardından sadece su tükettiğini söyledi. Kars Belediyesi’ne kayyım atanacağı iddialarına dair Bilgen, “Kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar” dedi.

Bilgen: Kayyım atamayı düşünenler Rus askeri valisinin hatıralarını okusunlar

Ankara merkezli yürütülen “Kobanê soruşturması” kapsamında 25 Eylül’de gözaltına alınan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, avukatları aracılığıyla zehirlenme ve belediyeye kayyım atanacağı iddialarına ilişkin mesaj gönderdi. 

SADECE SU İÇİYOR

Gözaltında zehirlenmesinin ardından sadece su tükettiği bilgisini veren Bilgen, “Herkese selamlar. Hem buradaki görevliler hem de hastane personeli üzerlerine düşeni yaptı. Ama buradaki koşullarda aynı gıdaları almak, tedaviye imkan vermeyecektir. Bu nedenle bundan sonra, gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım” dedi. 

KAYYIM İDDİALARI

Kars Belediyesi’ne kayyım atanacağı iddialarına ilişkin Bilgen, “Belediyemize kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince, Şura kurmak zorunda kalmıştı” ifadelerini kullandı. 

GÖRÜLECEK DAVALARI 

Bilgen, bu hafta yargılandığı 3 davanın görülecek duruşmalarla ilgili şunları söyledi: “Hala Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta boyunca yargılandığım, tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.”

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER