Batman kayyımı poster ve bayrağa 1,5 milyon lira harcadı

Batman Belediyesi kayyımının poster, flama ve bayrak için 1 milyon 550 bin TL harcadığı ortaya çıktı. Bayrak ve posterlerin AKP'nin etkinliklerinde kullanılmak üzere yaptırıldığı belirtildi.

Batman kayyımı poster ve bayrağa 1,5 milyon lira harcadı

Batman Belediyesi kayyımının poster, flama ve bayrak harcamaları için 1 milyon 550 bin TL harcadığı belirtildi. Kayyım, en son kent merkezindeki 635 milyon değerindeki Park AVM’yi 150 milyon TL’ye AKP İl Başkanı Akif Gür’ün yönetimindeki Golden Park A.Ş’ye satmasıyla gündeme gelmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla atanan kayyım, 2021’nin Aralık ve bu yılın Şubat ayında üç ihale yaptı. Kayyım yönetimi Aralık ayında, “El bayrağı (sopalı) alım işi” için 165 bin TL harcadı.

Bir diğer ihale ise, “Poster ve flama alım işi” ihalesi oldu. Aynı usulle yapılan bu ihale ise 1 milyon 70 bin TL’ye AV-CAN Taşımacılık A.Ş.’ye verildi. Kayyım yönetimi, Şubat ayında ise “Aydınlatma direklerine bayrak-poster alım işi” için ihale yaptı. Bu ihale de 315 TL’ye Selman Turan’a verildi.

‘AKP’NİN ETKİNLİLERİNDE KULLANILACAK’ 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre ihalelere tepki gösteren yerine kayyım atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Demir, flama, bayrak ve posterlerin AKP’nin etkinliklerinde kullanılmak üzere alındığını aktardı. Demir, “Yandaşlara verilen ihalelerle halkın parası peşkeş çekiliyor” dedi.

‘BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA’

Kayyımların belediyeyi borç batağına sokarak, ileriki dönemleri de ‘rehin’ aldığını ifade eden Demir, “Hulusi Şahin kayyım olarak atanırken bir önceki kayyımdan 280 milyon borç vardı. Şuanda bu borcun 1 milyar TL’ye yakın olduğu bilgisini alıyoruz. Bu borçlar belediyenin sorumlu olduğu alanda harcanan borçlar değildir. Bu kadar borcun olmasının sebebi, belediye bütçesinin askeriye, emniyet ve daha birçok kurum ile AKP için harcanmasından kaynaklı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER