Barış Annesi Hanse Bulut tutuklandı

Nusaybin'de "Sokağa çıkma" yasakları döneminde hakkında açılan bir davada ceza alan ve cezasının kesinleşmesi üzerine gözaltına alınan Barış Annesi Hanse Bulut, tutuklandı.

Barış Annesi Hanse Bulut tutuklandı

İzmir’in Konak İlçesine bağlı Çimentepe semtinde yaşaya 65 yaşındaki Barış Annesi Hanse (Xense) Bulut dün sabah saatlerinde evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Bulut, 2015’te Mardin'in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları döneminde evinden çıkamadığı için hakkında "Örgüte yardım” ettiği iddiasıyla açılan davada verilen 2 yıllık hapis cezasının onanması üzerine tutuklandı.

TUTUKLANDI

Hipertansiyon ve diyabet hastası olan Bulut, hastanedeki kontrollerinin ardından Bayraklı Adliyesi’ne getirilerek, kararının yüzüne okunmasının ardından tutuklandı. Bulut, Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürülerek, karantina koğuşuna alındı.

SAĞLIK SORUNLARI VAR

Xense Bulut'un oğlu Sait Bulut, annesinin Nusaybin'de evinden çıkamadığı için hakkında açılan bir davadan ceza aldığını söyledi. Annesinin ciddi sağlık sorunları olduğunu ve cezaevinde kalamayacağı dile getiren Bulut, annesinin bir an önce tahliye edilmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER