Ameliyatı için eşyasını satacak

İşsiz Hasan Kılıç, ameliyat parasını karşılayamadığı için evdeki beyaz eşyalarını satacağını belirterek, ‘Zaten işsiz olduğum için kiramı, faturalarımı, gıda masraflarımı bile karşılayamaz haldeydim’ dedi ve destek çağrısı yaptı

Ameliyatı için eşyasını satacak

Urfa’nın Haliliye ilçesinde yaşayan ve geçimini fırında yevmiyeli işçilikle sağlayan 28 yaşındaki Hasan Kılıç, yakalandığı kolon kanseri sonucunda 2016’da ameliyat oldu. Ameliyatından sonra da çalışmak zorunda kalan Kılıç, uzun saat çalışma koşulları ve sürekli hareket eden bir işe sahip olduğu için ameliyat bölgesinde yırtılmalar oldu, bu nedenle işini kaybetti. İş kazası geçiren ve 1.5 yıldır iş arayan Kılıç, kısa süreli işler bulsa da hastalığı nedeniyle bazı işlerde çalışamıyor. Kılıç’ın bağırsak kanseri sonrasında fırıncılık yaptığı esnada 3 dikişi patlamıştı. Şimdi tekrar dikişleri patlayan Kılıç’ın ameliyat olması gerekiyor. İşsiz Kılıç’ın maddi durumu ameliyat parasını karşılamıyor.

'ÜCRETİNİ KARŞILIYAMIYORUM'

Kılıç, hastalık sürecini ve yaşadıklarını Yeni Yaşam Gazetesi'ne şu şekilde anlattı: “Urfa’nın yaz sıcağının altında fırında yevmiyeli işçi olarak çalışıyordum. 2016 yılında kolon kanseri ameliyatı oldum. Ameliyatımdan sonra tekrar işbaşı yapmak zorunda kaldım. Gün boyu ayakta durmaktan, sürekli hareket halinde olmaktan, 12-13 saat uzun süre çalışmaktan ameliyat bölgem yırtıldı. Şimdi tekrar ameliyat dikişlerim patladı ve ameliyat olmam gerekiyor. Urfa Eyyübiye Belediyesi’ndeki sosyal hizmetlerde çalışan kişi ile hastalık durumumu görüştüm. ‘Doktoru, hastaneyi ayarlayın sağlığınıza bakın hastane bilgilerini verin sizlere yardımcı olacağız’ dediler. Bunun üzerine Antep’e gittim. Oradaki hastane doku yama ücreti yurt dışından geldiği için 4500 TL civarında doku ücreti istediler. Sosyal hizmetleri aradığımda ödemeyi yapamayacaklarını söylediler. Antep’te ameliyat için yatışım yapılacak. Ameliyatın ücreti yaklaşık 4500 TL civarında, aylarca iş arayışındayım. Ayakkabı fabrikasına işe alındım kısa önce geçirdiğim ameliyatlardan sağlığım elvermediği için işten ayrılmak zorunda kaldım.”

'EŞYALARIMI SATACAĞIM'

İşsiz olduğu için ameliyat ücretini karşılayamadığına dikkat çeken Kılıç, iş bulamadığının altını çizdi. Kılıç, topluma ve yetkililere şu sözlerle yardım çağrısında bulundu: “Ameliyat ücretini karşılamak için bu salgın günlerinde şehirde iş aradım sabahtan akşama kadar,  akşam tekrardan çaresiz bir şekilde evime dönüyorum. İki küçük kızımın yüzlerine bakamıyorum. Ameliyat ücretimi karşılamak için evdeki beyaz eşyalarımı satacağım. Zaten işsiz olduğum için kiramı, faturalarımı, gıda masraflarımı bile karşılayamaz haldeydim. Yetkililere sesimi duyurmaya çalıştım ama yetkililer sesimi duymuyor. Yetkililerden ve duyarlı insanlardan yardım bekliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 01:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER