Alt gelirli AKP’den kopuyor, hergün 3 bin 735 kişi icralık oluyor

Yöneylem Araştırma'nın çalışmasına göre alt gelir grubundan AKP 10 puan kaybetti. CHP'li Mehmet Güzelmansur halkın perişan, çaresiz ve borç içinde olduğunu söyledi.

Alt gelirli AKP’den kopuyor, hergün 3 bin 735 kişi icralık oluyor

Yöneylem  Araştırma’dan Derya Kömürcü’nün sosyal medya hesabından paylaştığı Türkiye Siyaset Paneli verilerine göre 2021 yılı içinde AKP’nin alt gelir grubundaki seçmenlerden aldığı destekte 10 puana yakın bir gerileme yaşandı.

Birgün aktardığına göre Kömürcü, “Bu ay içinde asgari ücrete yapılan zammın ne tür bir etki yapacağını Ocak araştırmasında göreceğiz” dedi.

Kömürcü “Alt gelir grubunun desteğinde 10 puana yakın bir gerileme olsa da, bu seçmen kümesinin AKP’ye ülke ortalamasının üzerinde oy vermeye devam ettiğini de not etmek gerekir” ifadelerini kullandı.

GÜNDE 3 BİN 735 KİŞİ İCRALIK OLUYOR

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise düzenlediği basın toplantısında halkın borçluluk durumuna değindi. Günde ortalama 3 bin 735 kişinin icralık olduğunu söyleyen  Güzelmansur “Ekim 2021’de borçla hayatını idame ettirme sarmalına 402 bin kişi katıldı” dedi.

Güzelmansur TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin ağır bir ekonomik krizden geçtiğini halkın perişan, çaresiz ve borç içinde olduğunu söyledi.

İcra dairelerindeki dosya sayısında korkunç artışlar olduğunu anlatan Güzelmansur şunları aktardı: 21 Aralık 2021 tarihi itibarıyla icra dairelerindeki dosya sayısı 22 milyon 846 bin 324 oldu. 9 Haziran’da icra dosyası sayısı 22 milyon 118 bindi. 9 Haziran – 21 Aralık arasındaki 195 günde icra dosyalarındaki artış sayısı 728 bin 324. Bu da günde ortalama 3 bin 735 kişi icralık oluyor demek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER