AKP’li Tatvan Belediyesi'nde işe alım torpili

AKP’li Tatvan Belediyesi'nde, İŞKUR üzerinden işe alınanların belediye başkanı Mehmet Emin Geylani ve birçok AKP’li isimin akrabası olduğu ortaya çıktı.

AKP’li Tatvan Belediyesi'nde işe alım torpili

AKP’li Bitlis Tatvan Belediyesi İŞKUR üzerinde yapacağı işçi alımların listesi ortaya çıktı. Listede belediyeye yapılan iş alımlarında AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani başta olmak üzere birçok AKP’li ismin akrabaları ve referanslarıyla işçi alındığı görüldü. “Belediyeye Alınan Personel Listesi” adı ile ortaya çıkan belgede 50 işçi alımının yapıldığı görülüyor. İşe alınanların isimleri karşısında ise “İlgili Kişi” olarak yer alan paragrafta, AKP’li milletvekili, AKP’li belediye meclis üyeleri, AKP Tatvan eski Gençlik Kolları Başkanı yazılmış. 

TORPİL

Yapılan işçi alımlarından önce de 6 Temmuz’da belediye ile anlaşmalı olan bir taşeron şirkete bağlı çalışan 45 işçi işten çıkartıldı. İşten çıkarmaların ise belediyeye yapılan yeni işçi alımlarından dolayı olduğu belirtildi. İşten çıkartılan işçilerin birçoğunun alacağı ücretlerin ödenmediği ve herhangi bir sigorta ya da sözleşmelerinin bulunmadığı ifade edildi. İşten çıkartılan ve ismini vermek istemeyen bir kişi, “Belediyeye torpille işçi alımları oldu. Bizi de kurban seçtiler. Hepimizi işten çıkardılar. Herhangi bir sigortamız veya sözleşmemiz yok. Hak talep edemiyoruz. Belediye garajında oturma eylemine başladık. Gelen şirkte sahibi bize, ‘Sizin belediye ile işiniz yok. Derdiniz benimledir’ diye konuştu. Hepimiz mağdur edildik. Madem belediyenin işçilere ihtiyacı var bizleri niye işten çıkardılar” dedi.(Bitlis/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER