Akar ve Soylu Meclis’te Garê operasyonunu anlatacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Savunma Bakanı Hulusi Akar, Garê operasyonunda 13 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili Mecliste bilgi verecek.

Akar ve Soylu Meclis’te Garê operasyonunu anlatacak

Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TSK’nin Federe Kürdistan Bölgesi’nde bulunan Garê bölgesine yönelik 10 Şubat'ta başlatılan askeri operasyonda PKK tarafından alıkonulan asker, polis ve MİT mensubu 13 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili yarın Meclis’te bilgi verecek.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Rize İl Kongresinde Garê operasyonu ile ilgili, “Meclis'te biz bununla ilgili bir soruşturma önergesi vererek bunun bütün detaylarını Meclis'te gündeme getireceğiz. Bu sabah grup başkanımız Naci Bey'le bunu konuştuk. Çünkü bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol" açıklaması yaptı.

Meclis İçtüzüğünün 59’uncu maddesine göre, Genel Kurul'da yürütme adına gündem dışı söz istenecek. Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu operasyonla ilgili Meclis Genel Kurulu’nda 20’şer dakika söz alacak. İstemleri hâlinde siyasi parti gruplarına 15'er dakika söz verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER