Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan: 21 bin liralık kahvaltıyı çok gördüler

Tartışma konusu olan AKP gençlik kollarının düzenlediği sahur programı eleştirilerine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Kahvaltının maliyeti üzerinden bize yüklenmeye çalışıyorlar. Kahvaltının maliyeti sadece 21 bin lira" sözleriyle yanıt verdi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan: 21 bin liralık kahvaltıyı çok gördüler

AKP Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Selçuk’un paylaştığı ve tepkiyle karşılanan sahur yemeği görüntülerine ilişkin Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan “21 bin liralık kahvaltıyı çok görmüşler” dedi. Sayan’ın bu sözleri de tepkilere neden oldu. Sayan’ın paylaşımının altına yapılan yorumlarda “Millet yatağa aç giriyor” denildi.

AKP’Lİ METİNER: BU TÜR PAYLAŞIMLAR PARTİMİZE ZARAR VERİYOR

Eski AKP’li Mehmet Metiner, “Bu paylaşımı yapan Ağrı AK Parti gençlik kolları başkanımız, lütfen bu paylaşımı derhal kaldırır mısın? Neyin paylaşılıp paylaşılmayacağını, bu tür paylaşımların partimize/davamıza zarar vereceğini bilerek hareket etmek lazım. Böyle bir paylaşıma niye gerek duyulur bilmem!” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine AKP Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Selçuk paylaşımı sildi.

Silinen sahur görüntülerinin ardından Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yapılan etkinlikte verilen kahvaltı tabaklarının faturasını paylaştı.

‘KAHVALTININ MALİYETİ ÜZERİNDEN YÜKLENMEYE ÇALIŞIYORLAR’ 

Sayan şu ifadeleri kullandı: “Dün gece 600-700 kişiyle sahur programı yaptık. Coşkulu bir sahur programıydı. Gençlerimiz eğlendi. Kendi müzikleriyle coştu. Gençler delikanlıdır. Gençler coşkuludur. Ama Kürt gençlerine sadece cezaevlerini ve dağları layık görenler bu coşkulu toplantıdan rahatsız olmaya başladılar. Sosyal medyada kahvaltının maliyeti üzerinden bize yüklenmeye çalışıyorlar. Kahvaltının maliyeti 21 bin lira. CHP’nin Antalya’da yapmış olduğu son kampın maliyeti 5 milyon.”

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER