Ağırdır: AKP'nin oyu belli trendle düşüyor

Araştırmacı Bekir Ağırdır, "AKP’nin oyu belli trend dahilinde düşmeye devam ediyor, 6'lı mutabakat metni muhalefet oylarını yükseltir" dedi.

Ağırdır: AKP'nin oyu belli trendle düşüyor

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, altı partinin mutabakat metninin olası etkilerini ve iktidar partisi AKP'nin durumunu değerlendirdi.

T24'te Murat Sabuncu'nun programında konuşan Ağırdır,  "AKP’nin oyu belli trend dahilinde düşmeye devam ediyor, 6'lı mutabakat metni muhalefet oylarını yükseltir" dedi.

Ağırdır, bir izleyicinin "Ekonomik kriz, AKP’nin oylarını etkiler mi?" sorusuna "AKP’nin oyları belirli bir trend halinde düşmeye devam ediyor. AK Parti’nin yüzde 50’lere ulaşan kitlesinin en dış kabuğu, daha gevşek bir yapılan ve ilk problemde terk ediyor. Azaldıkça daha geride keskin biçimde, kimliğine, partisine, sadakatine, ideolojisine daha sadık seçmen kaldığı için giderek erime hızı yavaşlıyor olabilir. Erime devam ediyor. İnsanlar sokakta ve kendi hayatlarındaki yangını yaşıyorlar.” yanıtını verdi.

Ağırdır, "Mutabakat metninin gri alanda dediğimiz, bekleyen seçmenin gözüne ve kulağına değindiği açık” değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER