Şık, Peker'den 10 bin dolar alan ismin AKP MKYK üyesi Metin Külünk olduğunu iddia etti

TİP İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasındaki ismin AKP MKYK üyesi milletvekili Metin Külünk olduğunu ileri sürdü.

Şık, Peker'den 10 bin dolar alan ismin AKP MKYK üyesi Metin Külünk olduğunu iddia etti

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun  "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasındaki ismin AKP MKYK üyesi milletvekili Metin Külünk olduğunu ileri sürdü. Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un  "Ben de 10 bin dolar alan kim açıklansın istiyorum" şeklindeki açıklamasını Twitter'dan alıntılayan Şık, "Pazar günü Metin Külünk'ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?" ifadelerini kullandı.

Şık Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

ALMANYALI OSMANLILAR ÇETESİ

"Erdoğan hükümetinin Almanya'daki silahlı kolu" olarak nitelenen ve Almanya'da faaliyetleri yasaklanan “Osmanen Germania BC” grubunun (Almanyalı Osmanlılar çetesinin) finansal desteğinin Metin Külünk tarafından sağlandığı iddia edilmişti.

ALMANYA TESPİT ETTİ

Alman medyasında çıkan haberlere göre, "Külünk birçok kez ‘Almanyalı Osmanlılar’ın ileri gelen isimlerine para verdi ya da verdirdi. Almanya’daki soruşturma ekipleri bu parayla ateşli silah satın alındığını tespit etti.

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul’un hazırladığı bilgilendirme raporuna göreyse, örgüt liderinin Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından 2016’nın Ekim ayında Ankara’da kabul edildi."

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER