Sedat Peker’den tırlar dolusu Ramazan kolisi: Trabzon ve Rize’de dağıtıldı

Hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Trabzon ve Rize'ye tırlarla Ramazan kolisi gönderdi. Yayınlanan görüntülerde Peker'in gönderdiği kolilerin Trabzon Valiliği'ne ait bir bina önünde indirildiği, Rize meydanında ise muhtarlara verildiği görülüyor.

Sedat Peker’den tırlar dolusu Ramazan kolisi: Trabzon ve Rize’de dağıtıldı

Geçen yıl mayıs ayında çektiği videolarla Türkiye’nin gündemine oturan Sedat Peker’den yeni bir hamle geldi. Hakkında Kırmızı Bülten’le yakalama kararı bulunan ve Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nden resmen istediği Peker, Trabzon’a tırlarla yardım kolisi gönderip dağıttırdı.

Peker’in basın sorumlusu Emre Olur, Peker tarafından on binlerce aileye dağıtılmak üzere ramazan iaşesi kolisi hazırlandığını duyurdu.

Hakkında suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle iddianame hazırlanan, kırmızı bülten çıkartılan ve bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yayınladığı videolarıyla geçen yıl mayıs ayında gündeme oturan Sedat Peker, bir süredir herhangi bir açıklamada bulunmuyor.

Peker’in, “on binlerce aileye ulaştırılmak üzere” Ramazan kolisi hazırlattığı öne sürüldü. Kendisini Peker’in basın sorumlusu olarak tanıtan Emre Olur, kolilerin ihtiyaç sahiplerine götürüldüğünü, “Gelenek bozulmadı” diye duyurdu.

Bir grubun, üzerinde, “Peker Şirketler Grubu Ramazan İaşesi” yazan kolileri taşıyan tırın önündeki fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Olur, şunları söyledi: “Gelenek bozulmadı. Sn. Reis Sedat PEKER tarafından on binlerce aileye hediye olarak hazırlanan ramazan iaşesi kolileri yola çıktı. Birkaç kez yardımları götüren arkadaşları gözaltına almışlardı. Merak edilen ise bu sefer yardım götüren arkadaşları gözaltına alıp almayacakları…”

Görüntülerde kolilerin yüklü olduğu kamyonların Trabzon’a ulaştığı, Trabzon Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tenis Kompleksi binası önünde indirildiği görülüyor. Bazı kolilerin de muhtarlara elden teslim edildiği de yine görüntülerde yer alıyor.

Emre Olur, kolilerin “yurdun dört bir yanına” gönderildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER