Küçükçekmece’de Drama Tekniğiyle İngilizce Eğitimi

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren Halkalı Bilgi Evi öğrencileri, İngilizce’yi drama tekniğiyle kolaylaştırarak öğreniyor.Öğrencilerin yabancı dile ilgilerini artırmak ve İngilizce konuşma pratiklerini geliştirmek için...

Küçükçekmece’de Drama Tekniğiyle İngilizce Eğitimi
banner537
Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren Halkalı Bilgi Evi öğrencileri, İngilizce’yi drama tekniğiyle kolaylaştırarak öğreniyor.

Öğrencilerin yabancı dile ilgilerini artırmak ve İngilizce konuşma pratiklerini geliştirmek için başlatılan çalışma kapsamında Sabahattin Zaim Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, Bilgi Evi öğrencilerine drama tekniğiyle İngilizce öğretiyor.

HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYORLAR

Haftada iki saat üniversite öğrencileri rehberliğinde devam eden dersler kapsamında, tiyatro eğitimine benzer bir yöntemle hem sosyal bir ortam oluşturuluyor hem de öğrencilerin İngilizce pratiklerine katkıda bulunuluyor. 10 hafta devam edecek eğitim sonunda öğrenciler, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde Shakespeare’in Romeo ve Juliet isimli oyununu sahneleyerek öğrendiklerini sergileyecek.

Öğrencilerin tiyatral gelişimine katkı sağlayan bu yöntemin önümüzdeki dönemlerde ilçedeki tüm Bilgi Evleri’nde uygulanması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER