İnegöl’e Mobese Kuruluyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yıllardır beklenen MOBESE çalışmaları başladı.12 Haziran 2013 tarihinde Emniyet Müdürlüğü, İnegöl Belediye ve Telekom arasında 5 yıllık MOBESE protokolü imzalanmıştı. Protokolden yaklaşık bir sene sonra...

İnegöl’e Mobese Kuruluyor
banner537
Bursa’nın İnegöl ilçesinde yıllardır beklenen MOBESE çalışmaları başladı.

12 Haziran 2013 tarihinde Emniyet Müdürlüğü, İnegöl Belediye ve Telekom arasında 5 yıllık MOBESE protokolü imzalanmıştı. Protokolden yaklaşık bir sene sonra kameraların bağlanacağı kavşaklarda çalışmalar başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden İl Özel İdaresi'ne aktarılan 1 milyon TL ve belediyenin 5 yıllık kira için ödeyeceği 250 bin TL’de dahil olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin TL’ye mal olacak MOBESE için, İnegöl merkezinin çeşitli yerlerinde kazılar yapılıyor. İnegöl merkezde 25 sabit noktaya toplam 92 kamera, şehrin Avarlar ve OSB kavşakları ile Alanyurt girişindeki ışıklara 3 adet plaka tanıma sistemi kurulacak. Direkler ve fiber optik kablo döşeme işi geçen cuma günü başladı. Belediye kavşağı, Özdilek kavşağı, Samda kavşağı, Fatih Cami kavşağı, Kasımefendi Cami kavşağı olmak üzere 25 noktaya kurulacak direklerin yer altı kabloları çekilmeye başlandı.

Kazıların güvenli bir şekilde yapılması için İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri kavşaklarda emniyet tedbiri alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER