‘İkinci eş alın’ diyen Edizer tabiplik görevinden alındı

“Boşanmak yerine ikinci eş alın” diyen GATA doktoru Ali Edizer, tabiplik görevinden de alındı.

‘İkinci eş alın’ diyen Edizer tabiplik görevinden alındı

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’nca hakkında inceleme başlatılan ve sözleşmesi feshedilen Dr. Ali Edizer, tabiplik görevinden de açığa alındı. “Boşanmak yerine ikinci eş alın” diyen Edizer, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Başhekim Yardımcılığı sözleşmesinin feshedilmesi ve görevden alınmasının ardından kadrosu Güdül Devlet Hastanesine gönderilmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden de el çektirilen Edizer hakkında başlatılan idari soruşturma devam ediyor. 

NE OLMUŞTU?

Edizer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, medeni kanunla mücadele ettiğini söyleyerek, erkeklere "Boşanmak yerine ikinci eşi alın" demişti. "Allah'u Teala size ruhsat vermiş. Bir başkasını seviyorsanız, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz" diyen Edizer'in paylaşımı tepkilere neden olmuştu. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Edizer’in paylaşımıyla ilgili olarak Twitter hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurmuştu. Özel, “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER