Güngören'de 4 mülteci işçinin yaşamını yitirdiği yangında ölü sayısı 5'e yükseldi

Güngören’de tekstil malzemeleri üretilen işyerinde 4 mülteci işçinin hayatını kaybettiği yangında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Güngören'de 4 mülteci işçinin yaşamını yitirdiği yangında ölü sayısı 5'e yükseldi

İstanbul Güngören’de tekstil malzemeleri üretilen 4 katlı işyerinde yangın çıktı. Patlamaların da olduğu yangında tuvalette kilitli olan 4 mülteci işçi zehirlenerek hayatını kaybetti. İmalathanedeki yangın çıkan binada, bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı iş yeri yetkililerinden 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, yangında 4 mülteci işçinin kendilerini kilitledikleri tuvalette, dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri bilgisi yer aldı. Valilikten yapılan açıklamada, yangında dumandan etkilenen 6 işçinin hastaneye sevk edildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: 

"Ayakta tedavi edilen bir işçi, saat 18.30 sıralarında Merkez Karakolunda verdiği ifadesinde, 'Bazı çalışanların bina içerisindeki bir tuvalete girerek, yangından korunmak için kendilerini kilitlediklerini gördüğünü' beyan etmiştir. Bu bilgi doğrultusunda yeniden başlatılan arama çalışmalarında, yabancı uyruklu 4 işçinin kendilerini kilitledikleri tuvalette, dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri tespit edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işyeri sahibi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Meydana gelen bu elim olaydan derin üzüntü duyduğumuzu belirtir, hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz."

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER