Diyarbakır'da Engelliler 1 Günlük Temsili Askerlik Yaptı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Engelliler Haftası kapsamında 1 günlük temsili askerlik töreni düzenlendi.Engelliler Haftası kapsamında Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanlığı 11 engelli için temsili askerlik töreni düzenledi....

Diyarbakır'da Engelliler 1 Günlük Temsili Askerlik Yaptı
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Engelliler Haftası kapsamında 1 günlük temsili askerlik töreni düzenlendi.

Engelliler Haftası kapsamında Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanlığı 11 engelli için temsili askerlik töreni düzenledi. Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Recep, Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demir, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hilmi Atabay, engellilerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Bir günlük askerlik sevincini yaşayan 11 engelli silahlara el basarak, askerlik yemini etti. Yeminden sonra bir konuşma yapan Diyarbakır Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hilmi Atabay, temsili askerlik töreninin 2002 yılından bu yana Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamından düzenlediğini ifade ederek, askerlik hizmetinin herkesin gurur duyacağı önemli bir görev olduğunu söyledi. Atabay, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından engelli vatandaşlarımıza bir gün süreli temsili askerlik yaptırma faaliyeti 2002 yılından bu yana Engelliler Haftası içerisinde icra edilmektedir. Bu kapsamda bugün Diyarbakır’da 11 silah arkadaşım bu hizmeti yerine getirmek üzere aramızda bulunuyor. Biz bu gençleri bütün gençler gibi günü geldiğinde askerliğe olan sevgi ve bağlarıyla vatan hizmetlerine koşacaklarından adımız kadar eminiz. Şu an burada icra edilen yemin töreni, ordumuzun geçmiş tarihte yaşattığı en kutsal ve en anlamı geleneklerinden biridir. Bu yeminin gençlerimizin azim ve iradelerini güçlendireceğine ve inançlarını tazeleyerek, kuvvetlendireceğine inancım tamdır. Sizler bugün, bir idealinizi gerçekleştirerek askerliğinizi yapmaktasınız. Bu kutsal ocağın faaliyetlerine katılıp, havasını teneffüs ettiniz. Kısa sürede olsa dünyanın en güçlü ve en deneyimli ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ferdinin olmasının bir gururunu yaşadınız. Bu gurur size ömür boyu güç ve ışık versin" dedi.

Konuşmanın ardından terhis belgelerini alan engelliler davul zurna eşliğinde halay çekerek, sevinçlerini gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER