Canlı yayında kadına şiddet 7 aydır gündemde ama soruşturma yok!

Gökhan Özbolat'ın bir kadına şiddet uyguladığı anlara dair görüntülerin Ankara’da çekildiği ve eski olduğu ortaya çıktı. Söz konusu görüntüler 24 Ağustos 2020 tarihinde ortaya çıkmasına rağmen Ankara Emniyeti tarafından henüz bir açıklama yapılmış değil.

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evinde 3 Haziran 2020 tarihinde şüpheli bir şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun’un arkadaşı Gökhan Özbolat’ın bir kadına şiddet uyguladığı anlara ait çekilen videonun eski olduğu ortaya çıktı. Görüntüler 24 Ağustos 2020 tarihinde ortaya çıkmış ve büyük tepkilere yol açmıştı. 24 Ağustos’ta görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada açıklama yapan Özpolat, uyguladığı şiddete gerekçeler sıralamıştı. Özbolat’ın tutuklanması için hashtag açılmıştı. Görüntülerin tekrar yayınlanmasıyla birlikte aynı hashtag ile çok sayıda kişi Özbolat’ın tutuklanması için çağrıda bulundu.

Tekrar ortaya çıkan görüntüler büyük tepkiye neden olurken Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan Gökhan Özbolat hakkında Ankara Emniyeti tarafından herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER