‘ben, Sen Ve O’ Görücüye Çıktı

Türkiye’nin ilk özel radyo programcılarından olan yazar Arzu Çağlayan’ın kaleme aldığı son kitap ‘Ben Sen ve O’ görücüye çıktı.Türkiye’de müzik alanında ilklere imza atmış olan İstanbul Kadıköy doğumlu Arzu Çağlayan 2002...

‘ben, Sen Ve O’ Görücüye Çıktı
Türkiye’nin ilk özel radyo programcılarından olan yazar Arzu Çağlayan’ın kaleme aldığı son kitap ‘Ben Sen ve O’ görücüye çıktı.

Türkiye’de müzik alanında ilklere imza atmış olan İstanbul Kadıköy doğumlu Arzu Çağlayan 2002 yılında “İnleyen Nağmeler” isimli romanıyla başladığı yazarlık serüveninde eserlerine bir yenisini daha ekledi. Yazarın ‘Ben Sen ve O’ isimli çalışının ana temasını bir kadın, üç erkek ve üç şehir oluşturuyor. Milano, New York ve İstanbul’da geçen romanı yazar, “Erkeklerin ve kadınların yaşam yolculuğu içinde, korkularının ve sevinçlerinin birbirinden farklı olmadığını anlatan bir hikâye.” olarak nitelendiriyor.

Kitabından bahseden Arzu Çağlayan, “Bir Mayıs günü, her şeyi arkasında bırakıp Milano’ya giden, aşka inancını yitirmiş bir kadın. Dilini bile bilmediği, bir yabancı kentte, hataları, öfkesi ve kayıpları ile yüzleşmeye çalışan bir kadın. Çamlıca ve Moda’nın ara sokaklarından, New York caddelerine uzanan yaşamında tesadüflerle gelen mutluluğun, acılara dönüşmesini anlatan kahramanımız, ‘Önce sevgilimi, sonra İstanbul’u terk ettim ben… Doğduğum şehir ve el ele beraber ölmeyi hayal ettiğim sevgilim; ikisinden de kurtulmam lazımdı. İştar hanım anlamamıştı ama durum vahimdi. Eğer kopmayı beceremezsem, onlar beni yutacaktı. Belgesellerde yaşamsal bir içgüdü ile koşuyor diye tasvir edilen, aslandan kaçan bir zebraya benziyordum’ diyorb Ruh ikinizi kaybeden insanların yalnızlığa mahkum olacağını anlatan kitap ayrıca aşkın inanılmazlarını okuyucularına aktaracak” dedi.

392 sayfadan oluşan roman Destek Yayınları tarafından basıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER