Askeri Helikopterle Kurtarılan Dağcı Taburcu Edildi

Hasan Dağı’na tırmanış sırasında 3 bin metrede rahatsızlanan ve askeri helikopterle kurtarılan dağcı, tedavisinin ardından taburcu edildi.Edinilen bilgiye göre, 11 Mayıs Pazar günü 5 arkadaşı ile birlikte Aksaray Hasan Dağı zirvesine...

Askeri Helikopterle Kurtarılan Dağcı Taburcu Edildi
banner537
Hasan Dağı’na tırmanış sırasında 3 bin metrede rahatsızlanan ve askeri helikopterle kurtarılan dağcı, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Edinilen bilgiye göre, 11 Mayıs Pazar günü 5 arkadaşı ile birlikte Aksaray Hasan Dağı zirvesine çıkmak isteyen 63 yaşındaki Mustafa Gültekin, 3 bin metreye kadar çıkınca şekeri düştü. Arkadaşlarının müdahalesi yetersiz kalınca arama kurtarma ekiplerinden yardım istendi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan talep üzerine karadan sedye ile tahliyesi mümkün olmayan Mustafa Gültekin için Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan askeri helikopterle yardım istendi. Kısa sürede Hasan Dağına ulaşan askeri helikopter güvenli şekilde iniş yaparak rahatsızlanan dağcıyı doktor kontrolünde aldı. Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen Mustafa Gültekin sabah tedavi ve kontrollerinin ardından sabah saatlerinde taburcu edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER