İsrail'in, Gazze'ye dönük 7 Ekim 2023 tarihinde başlattığı saldırılar devam ederken, yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısının 24 bini geçti. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, son 24 saatteki saldırılarda 132 Filistinli daha hayatını kaybetti, toplam sayı 24 bin 100'e yükseldi. Saldırılarda 252 kişinin daha yaralanmasıyla yaralı sayısının ise 60 bin 834'e çıktığı aktarıldı. 

Europol, Ekvador’dan Türkiye ve AB ülkelerine muzlar arasında tonlarca kokain gönderen çeteyi çökertti Europol, Ekvador’dan Türkiye ve AB ülkelerine muzlar arasında tonlarca kokain gönderen çeteyi çökertti

Son 24 saatte 12 katliamın gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, yaralıların bir kısmının hala enkaz altında ya da yol kenarlarında olduğu, ambulans ve sivil savunma ekiplerinin ise yaralılara ulaşamadığı belirtildi. 

İSRAİL: 30 BİN NOKTA HEDEF ALINDI 

Uluslararası kamuoyundan gelen ateşkes çağrılarını reddeden İsrail ordusu ise, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de yaklaşık 30 bin noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. Açıklamada, ayrıca Lübnan’da da Hizbullah'a ait 750 hedefe saldırı düzenlediği belirtildi.