Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Balıkesir mitinginde konuştu. Yerellerdeki hizmeti AKP'ye bağlamayı sürdüren Erdoğan, "Adaylarımızın verdiği her sözün arkasında biz varız, Cumhurbaşkanı var, hükümetimiz var, Cumhur İttifakı var" dedi. Erdoğan, "Teröristana karşı yeni harekatlar yapacağız. Güneyimizde kurulmak istenen yapıyı delik deşik edeceğiz" sözleriyle yeni askeri operasyonların mesajını verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Balıkesir adayı Ahmet Akın ile ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den destek beklediği yönündeki açıklamalarında dair konuşan Erdoğan, "Balıkesir üzerinden birbirine borçlanmışlar. Şimdi de bunu televizyon ekranlarından dillendirmeye hatta açıkça ödenmesini istemeye başlamışlar. Anlaşılan birilerinin ödemek zorunda olan borcu hiç bitmiyor ve bitmeyecek” dedi.

İmamoğlu: Yoksulluk varsa hesabını sorun, sormalısınız İmamoğlu: Yoksulluk varsa hesabını sorun, sormalısınız

"ADAYLARIMIZIN SÖZLERİNİN ARKASINDA BEN VARIM, HÜKÜMET VAR"

"Muhalefet cenahında her şey gizli kapaklı olduğu için kimin kiminle yürüdüğü, kimin kime borçlandığı da tam bir muamma" ifadeleriyle muhalefetin adaylarını hedef alan Erdoğan, AKP'nin adaylarının arkasında "devlet var" diyerek hizmet tehdidini sürdürmeye devam etti. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Biz adaylarımızı belirlerken şehirlerimizin Türkiye Yüzyılı yürüyüşüne ayak uyduracak profiller olmasına dikkat ettik. İşte bu şekilde tespit ettiğimiz Cumhur İttikamızın belediye başkan adaylarımızın verdiği her sözün arkasında biz varız, Cumhurbaşkanı var, hükümetimiz var,  Cumhur İttifakı var."

"31 Mart'ı tarihi bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Büyükşehir belediyesiyle ilçe belediyesiyle sizler burada gereken adımları atarken, biz de Cumhurbaşkanlıyla, bakanlıklarıyla, kurumlarıyla Ankara'da üzerimize düşeni yapacağız."

MUHALEFETİ "ÖRTÜLÜ İTTİFAKLA" SUÇLADI

Muhalefeti "örtülü ittifakla" suçlayan Erdoğan "Kaybedeceklerini görünce panikle sağa sola saldırmaya başladılar. Birileri son dakikaya kaldı aday listesini yetiştiremedi numarasıyla milleti kandırmaya çalışıyor. Kurduğu örtülü ittifak tezgahını bu seçimde iyice eline yüzüne bulaştırdı. Kent uzlaşısı diyerek Kandille uzlaşı arayışına girmesi CHP'nin bu ülkeyle ve milletle hiçbir ortak noktası kalmadığına işaret ediyor. Koskaca CHP'yi bölücü örgütün güdümündeki DEM'in ve marjinal örgütlerin oyuncağı haline dönüştürenler utansın. Biz kendi işimize bakacağız." dedi.

"TERÖRİSTANA KARŞI YENİ HAREKATLAR YAPACAĞIZ"

Yeni askeri operasyonlar yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Teröristana karşı yeni harekatlar yapacağız. Güneyimizde kurulmak istenen yapıyı delik deşik edeceğiz. Gabar'da günde 35 bin varil petrol çıkartıyoruz. Bu şimdi 100 bin varile gelecek. Çıktığı andan itibaren Aile Kurumlarının kaynağı da buradan gelecek" ifadelerini kullandı.