Serhat bölgesinde yoğun kar yağışı: 821 yerleşim yerinin yolu kapandı

Serhat bölgesindeki kentlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 821 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.Dün akşam saatlerinde etkili olan ve 12 yerleşim yerinin ulaşıma kapandığı Erciş'te ise yurttaşlar güne kar ile uyandı.

Serhat bölgesinde yoğun kar yağışı: 821 yerleşim yerinin yolu kapandı

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş kentlerinde dün etkili olmaya başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Kar ve tipi nedeniyle Van'ın Çatak ilçesinde 124, Bahçesaray'da 70, Başkale'de 22, Çaldıran'da 44, Erciş'te 12, Gürpınar'da 30, İpekyolu'nda 5, Muradiye'de 60 ve Tuşba'da 5 yerleşim yerinin yolu kapandı. Van-Bahçesaray karayolu da ulaşıma kapanırken, yolların açılması için çalışmalar devam ediyor. 

*Hakkari ve ilçelerinde kar nedeniyle toplam 74 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Kar yağışından kaynaklı kent merkezi ve Yüksekova ilçesi beyaza büründü. 

*Muş merkez ve ilçelerinde de yoğun kar yağışı yaşanıyor. Kent merkezine bağlı 17, Hasköy'de 1, Korkut'ta 10, Bulanık'ta 55, Malazgirt'te 65 ve Varto'da 3 köy yolu ulaşıma kapandı. Kentin birçok yerinde sis de etkili oluyor.

*Hava sıcaklığının eksilerde seyrettiği Bitlis'te ise, 224 köy yolu ulaşıma kapandı. Yolların açılması için dün geceden başlayan çalışmalar devam ediyor.

*Son günlerde bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle Şırnak’a bağlı Beytüşşebap ilçesine 2 kilometre kala yolların araç trafiğine kapandığı belirtildi. İlçe girişine 2 kilometre kala yurttaşların araçlardan inerek kente yürüyerek ulaşmak zorunda kaldığı ifade edildi. Yine ilçeye bağlı birçok köy yolunun da etkili olan kar yağışından dolayı kapandığı aktarıldı.

*Öte yandan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beytüşşebap ilçe kongresini gerçekleştirmek için kentte giden ve aralarında HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir’in de olduğu çok sayıda partilinin ilçe merkezine 2 kilometre kala yolda kaldığı öğrenildi. Partililerin ilçe merkezine varmak için yaklaşık 2 kilometre yol yürüdüğü ifade edildi.

*Kar ve tipi nedeniyle Ağrı, Erzincan, Kars'ta da çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.Yolların açılması için karayolları tarafından herhangi bir çalışmanın başlatılmadığı da aktarıldı.

*Van'ın Erciş ilçesinde yurttaşlar güne kar ile uyanırken, ilçede kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Erciş Kar yağışı kış manzara resim sahil 2020 Erciş'te Erciş Haber 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER