Erciş’te rüşvet operasyonu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van’ın Erciş ilçesinde kamu kurumlarına usulsüzlük yapılarak rüşvet karşılığında personel yerleştiren kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Erciş’te rüşvet operasyonu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van'nın Erciş ilçesinde V.D isimli şahsın kurduğu organize rüşvet çetesi üzerinden “koruculuk” ve “bekçilik” vaadiyle çok sayıda kişiyi işe aldırma vaadiyle dolandırdığı iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, İşe alınma vaadiyle rüşvet karşılığında dolandırılan mağdurların şikayetleri üzerine Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla sabah saatlerinde birçok adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Soruşturma kapsamında şüphelilerden 6’sının gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere ilçe jandarma karakoluna götürüldüğü öğrenildi. Soruşturma kapsamında yaklaşık 120 kişinin ismi geçerken 6 kişinin gözaltına alındığı 114 kişinin ise “Müşteki” sıfatıyla rüşvet vererek mağdur edildiği gerekçesiyle ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

V. D.’nin ilçede işsiz olan birçok kişiden “bekçi” ya da “korucu” yapılmaları karşılığında 6 bin ile 38 bin TL arası para topladığı gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek aleme
Gerçek aleme - 1 yıl Önce

Bide bunların siyasi ayağı da kalmış yoksa adamlar bunca insana işi kadroyu nerde getirecekler tabiki siyasi ayağında onlara kimse dokunmaz birkaç piyonu alacaklar içeriye yine de bu devam edecekler aynı şeye.

SIRADAKİ HABER