Erciş’te aç kurtlar şehir merkezine indi

Van’ın Erciş ilçesinde aç kalan kurtlar ilçe merkezine indi. Kurtlar ilçe merkezinde zincire bağlı bir köpeğe parçaladı.

Erciş’te aç kurtlar şehir merkezine indi

Doğada yiyecek bulamayan kurtlar Erciş ilçe merkezine indi. Tekevler Mahallesinde bir süre gruplar halinde dolaşan kurtlar, Kardelen Düğün Salonu yakınlarında bulunan ahıra zincirle bağlı bir köpeğe saldırdı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, birden fazla kurdun saldırdığı köpeği parçalayarak öldürdü. Sürekli benzer durumlarının yaşandığını ifade eden mahalleliler, sabahın erken saatlerinde okula giden çocukları için kaygılı olduğunu ifade etti.

KURTLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Daha öncede benzer durumların yaşandığını ifade eden mahalle sakinlerinden Âdem Turan, son dönemlerde ilçe merkezinin sokak köpekleri ve kurtların yoğun dolaştığı bir yer olduğunu ifade etti. Turan, “Yaşanan bu durum son dönemlerde hayati tehlikeye dönüştü. Bir yandan aç sokak köpekleri öte yandan ise aç kurtlar avlularımıza kadar geliyor. Korkudan evimizden çıkamıyoruz, sesleri duymadım, fakat sabah baktığımda hayvanımı parçalanmış halde buldum” dedi.

Serhat News /İdris Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER