Erciş'te Milyonluk vurgun yapan 6 kişi tutuklandı

Van’ın Erciş ilçesinde kamu kurumlarına usulsüzlük yapılarak rüşvet karşılığında personel yerleştirenlere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.

Erciş'te Milyonluk vurgun yapan 6 kişi tutuklandı

Van'nın Erciş ilçesinde aralarında muhtar ve köy korucularının da bulunduğu 6 kişi  “koruculuk” ve “bekçilik” gibi kamu kurumlarında çeşitli iş vaadiyle çok sayıda yurttaşı dolandırdıkları gerekçesi ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde işe alınma vaadiyle rüşvet karşılığında dolandırılan mağdurların şikayetleri üzerine Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bir çok adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operesyonda 6 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında yaklaşık 200 kişinin ismi geçerken 6 kişi gözaltına alınmış çok sayıda kişi ise “Müşteki” sıfatıyla rüşvet vererek mağdur edildiği gerekçesiyle ifadelerine başvurulmuştu.

Edinilen bilgilere göre; Şahıslar kurdukları cami dernek üzerinden 1 milyon 100 bin lirayı usulsüzlük yaparak kendi hesaplarına geçirdikleri, "Koruculuk" ve "Bekçilik" gibi iş vaadi ile yaklaşık 200 kişiden 4 milyon lira para topladıkları gerekçesi ile aralarında muhtar ve köy korucularının da bulunduğu V.D, F.D, B.Ş, E.Ö, A.Y ve R.D isimli  6 şahıs savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Ayrıca şahısların dolandırdıkları kişilere devlet kurumlarında üst düzey yetkili kişiler ile irtibatta olduklarını ve bu vasıta ile rüşvet karşılığında kişilere iş vaadinde bulundukları öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER