Erciş Belediyesi kayyımı, çöp toplamamak için 20 kilometre uzaklıktaki mahalleyi 80 kilometre uzaklıkta gibi gösterdi

Erciş'te belediye çöpleri toplamayınca CİMER’e şikayette bulunan Koçköprü Mahallesi halkına verilen yanıtta, mahalle olduğundan 60 kilometre daha uzaktaymış gibi gösterildi.

Erciş Belediyesi kayyımı, çöp toplamamak için 20 kilometre uzaklıktaki mahalleyi 80 kilometre uzaklıkta gibi gösterdi

 Çöplerin toplanmaması üzerine kayyımı CİMER’e şikayet eden Qoçkoprî mahallesi halkının dilekçesine verilen cevapta, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki mahallenin mesafesi 80 kilometre olarak gösterdi.  

Erciş’e bağlı Qoçkoprî (Koçköprü) mahallesinde yaşayan yurttaşlar mahalledeki çöpleri haftalık olarak alınmaması nedeniyle kayyımı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) dilekçe yazarak şikayet etti. Yapılan şikayete cevap veren kayyım yardımcısı, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki köyü 80 kilometre olarak gösterdi. 

YALAN BEYAN VERDİ

Kayyım tarafından verilen cevapta, “Adı geçen mahallemizin ilçemize uzaklığı gidiş geliş olarak 80 kilometre bir mesafededir. Başkanlığımız bünyesinde yeterli sayıda araç bulunamadığından dolayı Belediyemiz uzak olan mahallerimiz bir plan doğrultusunda temizlendiğinden, mahallerimize sıra iki ayda bir gelmektedir. Bundandır ki Koçköprü mahallesinin çöpleri iki ayda bir alınmaktadır” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER