Direnişteki 22 Migros depo işçisi gözaltına alındı

Kocaeli ve İstanbul'da çalıştıkları Migros deposundan önce ücretsiz izne çıkarılan ardından Kod 29 ile işten atılan direnişteki işçilere yönelik polis müdahalesinde 22 işçi gözaltına alındı.

Direnişteki 22 Migros depo işçisi gözaltına alındı

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunan Migros deposu işçileri salgına karşı alınmayan önlemler ve uzun çalışma koşulları nedeniyle, Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD-Sen) üye oldu. Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan işçiler, “Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ücretsiz izinin kalkması, tacizci müdürlerin işten çıkarılması” talepleriyle depo önünde başlattıkları eylemin 52’nci gününde Kod 29 (ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı) gerekçesiyle işten atıldı.

İşten atılan işçiler Kod 29’a karşı direnişlerinin 60’ıncı gününde depo önünde polisler tarafından gözaltına alındı. 14 işçinin gözaltına alındığı bilgisi sendikanın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Gözaltına alınanların isimleri ise bildirilmedi. 

İSTANBUL'DA DA GÖZALTI

Öte yandan firmanın İstanbul Bostancı’da bulunan Anadolu grubu önünde de direnen işçilere de polis müdahalesi gerçekleşti. Müdahalede 8 işçi gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınan işçilerin sayısı 22 oldu. (MA)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER