Berat Albayrak Ekonominin kitabını yazdı: Burası çok önemli

Görevde bulunduğu süre boyunca ekonomistler tarafından çokça eleştirilen eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Burası çok önemli' isimli bir kitap yazdı.

Berat Albayrak Ekonominin kitabını yazdı: Burası çok önemli

Kasım 2020’de kişisel Instragram hesabında yaptığı açıklamayla görevinden 'affını' isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kitap kaleme aldı.

Turkuvaz Kitap tarafından basılan, 'Burası Çok Önemli!-Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye Kitap Açıklaması' başlıklı kitabın cuma günü piyasaya çıkacağı duyuruldu.

‘BİZ KÖPRÜYÜ GEÇTİK’

Ön satışa çıkan 288 sayfalık Berat Albayrak’ın kitabına dair tanıtım bülteninde, “Şunu çok net bir biçimde ifade edebilirim ki biz köprüyü geçtik. EVET! Türkiye Cumhuriyeti olarak biz artık köprüyü geçtik” ifadelerine yer verildi ve şunlar kaydedildi:

“Çok da uzun bir süre kalmadı; 2030 yılını dahi bulmadan ekonomik ve refah düzeyi olarak ülke tarihinin en güçlü dönemine gireceğiz... Kişi başı gelir, cari denge, istihdam ve üretim anlamında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olma sürecimiz başlayacak. Tarihten aldığı büyük mirasla... Üç kıtanın kesişim noktasındaki jeopolitik ve jeostratejik konumuyla... Özellikle son 20 yıldır konsolide ettiği bölgesel ve küresel tecrübeyle... Sahip olduğu güçlü liderlikle... Ulaşımdan savunma sanayiine, ekonomiden enerjiye inşa ettiği sağlam altyapı ve kapasitesiyle... Türkiye bu tasavvuru ortaya koyabilmeye namzet en önemli ülkelerden biri olacaktır.” 

'ZAYTUNG HABERİ SANDIM'

Albayrak'ın kitabı sosyal medyada da gündem oldu:

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2022, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER