Benzine yeni zam yolda

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal kararı petrol fiyatlarına da yansıyacak, perşembe günü benzine 70 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Benzine yeni zam yolda

Ukrayna'da haftalardır devam eden gerilim dün Putin'in Donbask ve Lugansk'ı işgal edeceğini açıklamasının ardından daha da tırmandı. Yaşanan bu gelişme bir süredir yükseliş trendinde olan akaryakıt sektörünü de vurdu. Uzmanlara göre; Rusya'nın Ukrayna'yı işgal kararı, petrol fiyatlarındaki artışın sürmesi durumunda perşembe günü benzine 70 kuruş zam olarak yansıyacak.

Ham petrol fiyatları, son dönemin tarihi rekorlarını kırıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların sözde yönetimlerinin tanınmasına dair kararnameyi imzaladı. Dün 97,40 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 92,99 dolar seviyesinde tamamladı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal kararı almasını yorumlayan ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir, Kuzey Karadeniz'deki gerilimin en hızlı etkisinin akaryakıtta görüleceğine dikkat çekti.. Demir, petrol fiyatlarındaki hareketliliğe de bağlı olarak perşembe günü benzine 70 kuruş zam geleceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER