Ayçiçek yağı 10 günde yüzde 70 zamlandı

Diyarbakır'da açılan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde ayçiçek yağının fiyatı 10 günde hızla yükseldi. 92,5 liradan satışa sunulan 5 litrelik ayçiçek yağının fiyatı 155 liraya çıktı.

Ayçiçek yağı 10 günde yüzde 70 zamlandı

Tarım Kredi Kooperatifi marketleri Diyarbakır’ın değişik noktalarında Vali Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla hizmete açıldı. Ancak vatandaş bu marketlerden umduğunu bulamadı. Vatandaşlar daha uygun olmasını beklediği ayçiçek yağı fiyatlarına tepki gösterdi.

Vali Karaloğlu’nun iki hafta önce açılışını yaptığı markette 92,5 liradan satışa sunulan 5 litrelik ayçiçek yağı, raflarda 155 lira olarak yerini aldı.

Vatandaşlar, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerindeki fiyatların piyasayla eş değer olduğunu belirterek isyan etti.

Bir yurttaş, “Yağın fiyatını 10 gün içinde 155 liraya çıkarmışlar. Oysa bazı yerel marketlerde fiyat araştırması yaptığımızda markalı yağın 140-142 liradan da satışa sunulduğunu gördük” dedi.

Başka bir vatandaş da “Temel gıda maddeleri arasında yer alan bakliyat ürünleri başta olmak üzere yağ, un, makarna, pirinç, gibi ürün fiyatları da piyasayla eş değer. Normal bir marketten çok bir farkı yok. İndirimli ürün göremedim. Daha ucuz olur diye geldim, ama bir ucuzluk göremedim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER